CLK HDU013
20.211,30 TL KDV Dahil
CLK 16015123023
30.135,85 TL KDV Dahil
CLK 16016123007
22.529,45 TL KDV Dahil
CLK 16018123004
195.593,23 TL KDV Dahil
CLK68837
239.058,36 TL KDV Dahil
CLK 66069-R32
112.285,01 TL KDV Dahil
CLK 60170
60.489,02 TL KDV Dahil
CLK WH000307
112.285,01 TL KDV Dahil
CLK WH000407
123.151,28 TL KDV Dahil
CLK WH000014
224.570,03 TL KDV Dahil
CLK WH000398
286.145,64 TL KDV Dahil
CLK WH000365
344.099,18 TL KDV Dahil
CLK WH000418
126.773,41 TL KDV Dahil
CLK WH000428
184.174,38 TL KDV Dahil
CLK WH000266
869.303,35 TL KDV Dahil
CLK W20PFORCE25TD
796.861,40 TL KDV Dahil
CLK WH000456
1.122.849,91 TL KDV Dahil
CLK W40LE03
56.787,12 TL KDV Dahil
CLK W40RDE3
62.312,35 TL KDV Dahil

Havuz Isıtma Sistemleri

Havuz ısıtma sistemleri, bir havuzda olması gereken havuz malzemleri araçlarından bir tanesidir. Havuz sıcaklığının bir seviyeye gelmesi için yardımcı olur. Havuz sıcaklığı, kullanım amacına göre değişim gösterir. Bu değişimin ayarlana bilmesi için havuz ısıtma sistemlerine ihtiyaç vardır. 

Havuz kültürü, eski zamanlarda bu yana hayatımızda var olan mimari bir yapıdır. Kullanım amacına göre farklı havuz çeşitleri vardır. Bazı havuzlar sağlık için kullanılır, bazı havuzlarda ise yüzme sporu gerçekleştirilir. Bazı havuzlar eğlence ve tatil amaçlı kullanılırken bazıları ise süs havuzu olarak hayatımıza görsel olarak renk katar. Havuz kültürü, hayatımıza oturan ve her geçen gün sayısı artan bir yapıdır.

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmek alanlarından biri de havuz alanlardır. İnsanlar tatil için işletmelere giderek ya da halka açık havuzları kullanarak yüzme eylemini gerçekleştirebilir. Bu tür havuzların donanımlarında havuz içi kenar ve ekipmanları gibi bazı ana ekipmanlar bulunur. Bu ana ekipmanlardan biri de havuz ısıtma sistemleridir.

Havuz ısıtma sistemler, havuz sıcaklığını ayarlamak için kullanılan bir mekanizmadır. Suyun sıcaklık değeri, havuzun kullanılabilirliğini arttırır. Bu sayede havuza giren insanlar, ortalama bir su sıcaklığıyla yüzme fırsatı bulabilir. Böylelikle insanlar, havuzdan alabileceği en yüksek verimi sağlar ve eğlenceli vakit geçirir.

Havuz Isıtma Sisteminde Bulunan Ekipmanlar

Havuz ısıtma sistemleri, farklı alternatiflerle çalıştırılarak ısıtma işlemini gerçekleştirir. Doğalgazlı ısıtma, ısı pompaları, güneş enerji ısıtmaları ve elektrikle ısıtma yöntemleri ile havuz ısıtma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu sistemlerden hangisini seçmek istediğiniz ise tamamen size bağlıdır. Hangi ısıtma sisteminin sizin için daha avantajlı olduğunu düşünüyorsanız onu seçebilirsiniz.

Ancak şu da bir gerçek ki, bu havuz ısıtma yöntemleri arasından en pratik ve ekonomik olan havuz ısıtma yöntemi doğalgazlı ısıtma yöntemidir. Doğalgazlı ısıtma yöntemi ayrıca daha da hızlı bir ısınma işlemi gerçekleştirir.

Bunun yanı sıra havuz ısıtma sistemlerinden biri olan havuz eşanjörlerini de kalorifer hattına bağlayarak havuzunuzu ısıtabilirsiniz.

Başka bir havuz ısıtma alternatifi olan ısı pompaları ve güneş enerji sistemi, mali açıdan diğer ısıtma sistemlerine göre daha avantajlıdır. Kalorifer hattınız varsa, güneş enerji sistemini ve ısı pompalarını tercih edebilirsiniz.

Kapalı Havuzlarda ve Jakuzilerde Isıtma Sistemi Aranıyor!

Açık havuzlarda havuz sıcaklığının belli bir sıcaklıkta olması gerekebilir. Ancak güneşin doğrudan temas etme durumu olduğu için havuzun sıcaklık isteği bir zaman sonra güneşle karşılanır hale gelebilir. Bu nedenle havuz ısıtma sistemleri genellikle kapalı havuzlar ve jakuziler için tercih edilen bir işlemdir.

Havuz ısıtma işlemi maliyet açısından yüksek rakamlara ulaşabilir. Ancak yine de kapalı havuzlar ve jakuziler için bir seçenek değil, gerekliliktir. Bu nedenle özellikle kapalı havuzlarda ve jakuzilerde havuz ısıtma sistemleri olması gerekir.

Havuz ısıtma sistemi olması tek başına yetmez. Aynı zamanda havuzun ısı izolasyonunun da yapılması gerekir. Havuz izolasyon ve yapıştırıcı malzemeleri de yalıtım için kullanılır.  Mevcut sıcaklığın muhafaza edilebilmesi için havuzda izolasyon işleminin olması gerekir. Aksi halde havuz ısısında düşüş meydana gelebilir ve havuzlar verimli bir şekilde kullanılmayabilir.

Havuz Isıtma Sistemi Araçları

Havuz ısıtma sistemi araçları, ısı pompası, güneş enerjisi, ısı eşanjörü, plakalı ısı eşanjör, elektrikli ısı eşanjör olarak ifade edilebilir. 

Güneş enerjisi, kalorifer hattına bağlanarak havuz ısıtma işlemini gerçekleştirebilir.

Isı eşanjörü sistemi genellikle doğalgaz ve katı yakıt için uygun olan havuz ısıtma sistemidir.

Plakalı ısı eşanjör sistemi, kalorifer suyu ile havuzun ısınmasını sağlar. Plakalı ısı eşanjör sistemi diğer sistemlere göre daha az yer kaplar ve verimi yüksek bir yöntemdir. Bu sayede tercih edilir.

Havuz Nasıl Isıtılır?

Havuz ısıtma sistemleri, havuz su sıcaklığını belli bir dereceye kadar ısınmasını sağlar ve bu sayede insanlar keyifle yüzer. Havuz suyunun sıcaklı ya da soğukluğu yüzme eylemini etkileyen bir durumdur. Havuz suyunun fazla soğuk olması, havuza girmeyi ya da yüzmeyi cazip olmaktan çıkartır. İnsanlar havuza ferahlamak, dinlenmek ya da yüzerek rahatlamak için geliyor. Havuz su sıcaklığının belli bir derecede olmaması bu durumu engeller.

İnsanların yüzmelerinin engellenmemesi için havuzlarda genel olarak ısıtma sistemlerinin bulunması ve havuz su sıcaklığının belli derecede sabit tutması gerekir.

Havuzu ısıtmak için; solar havuz ısıtma sistemleri, güneş ısıtma sistemleri, güneş ısıtıcı kontrolörleri ve gaz ısıtma sistemleri kullanılabilir.

Havuz Isıtma Sistemlerinde Doğru Seçim Önemli!

Havuz ısıtma sistemleri her havuzda olması gereken bir havuz ekipmanıdır. İnsanların daha verimli ve eğlenceli bir şekilde yüzmesine imkân sağlar. Havuz suyunu ısıtmak için farklı sistemler kullanabilir. Bu açıdan alternatifin fazla olduğu bir sistemdir. Ancak yine de sizin için en uygun olan havuz ısıtma sistemini seçmeniz gerekir.

Yukarıda saydığımız havuz ısıtma sistemlerinden birini seçerek havuzunu suyunu ısıtabilirsiniz. Ancak sizin için en kullanışlı ve uygun ısıtma sisteminin hangisi olduğuna karar vermelisiniz.

Havuz Isıtma Sistemi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Havuz ısıtma sistemi alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu unsurlara dikkat ederek sizin için en uygun havuz ısıtıcı sistemine sahip olabilirsiniz. Havuz ısıtma sistemi alırken dikkat edilecek noktalar;

  • Alacağınız havuz ısıtma sisteminin fiyatı
  • Havuzunuza uygunluğu. Bağlantı ve kurulum sisteminin uygun olması gerekir
  • Havuz ısıtma sisteminin kontrol sistem türleri
  • Alacağınız havuz ile ısıtma sisteminin hacim olarak uygun olması gerekir
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ısıtma sisteminin ne kadar kullanılacağıdır.

Saydığımız bu noktalara dikkat ederek sisin için en uygun havuz ısıtma sistemine sahip olabilirsiniz.

Havuz Isıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Havuz ısıtma sistemleri, çeşitlerine göre farklı şekilde çalışır.

Solar havuz ısıtma sistemi çalışma disiplini

Solar havuz sistemi gaz ısıtıcı ya da elektrikli ısı pompası ile çalışan bir sistemdir. Solar havuz sistemi kurulurken dikkat edilecek husus, ısıtıcı aygıtları birbirine bağlı olamayacak şekilde tesis edilmelidir. Sadece filtre ile su yönetimi birbiri ile bağlantılı olmalıdır.

Güneş ısıtıcı kontrolörleri çalışma şekli

Bu havuz ısıtma sistemi genellikle havuz inşası zamanında kurulumu yapılan bir yöntemdir. Adından da anlaşılacağı gibi güneş ısıtıcı kontrolörleri ile havuz ısısı sürekli olarak kontrol edilir. Güneş enerjisi kaynaklı bir sistemdir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmış olur. Güneş enerjisi kullanıldığı için ayrıca yakıt kullanılması gerek yoktur. Yakıt maliyetinden sizi kurtarmış olur.

Başka bir avantajı da havuz suyunun kolayca ısınmasını sağlar ve bunu kısa bir süre içerisinde gerçekleşir.

Güneş ısıtma sistemi çalışma disiplini

Havuz suyunun kolay ve kısa sürede ısınmasını sağlayan en avantajlı ısıtıcı modelidir. Güç kaynağı güneş olduğu için ekstra bir yakıt kullanılması gerek yoktur. Bakım istemeyen bir sistemdir. Bakım istemediği için kurulum ve çalışması masraflı olabilir.

Gaz ısıtma sistemi çalışma disiplini

Havuzu ısıtma için kullanılan sistemlerden biridir. Havuz sıcaklığının en hızlı şekilde ısıtan sistemlerden biridir. Güç kaynağı güneş olduğu için mevsim ya da iklim fark etmeden havuz ısıtma işlemini gerçekleştirir ve bunu kısa bir süre içerisinde yapar.

Diğer ısıtma sistemleri ile birlikte kullanılacağı gibi ayrı olarakta kullanılabilecek bir ısıtma sistemidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR