CLK KR30
7.715,07 TL KDV Dahil
CLK KR51
8.070,03 TL KDV Dahil
CLK KR55
9.120,44 TL KDV Dahil
CLK KR12
7.715,07 TL KDV Dahil
CLK KR32
11.230,67 TL KDV Dahil
CLK KR01
9.823,12 TL KDV Dahil
CLK KR20
22.462,07 TL KDV Dahil
CLK KR23
9.120,44 TL KDV Dahil

Hamam Kurnaları

Türk hamamı malzemeleri arasında hamam kurnaları önemli bir yere sahiptir. Hamamlar içerisinde ve hamam yapımında kullanılan pek çok farklı malzeme bulunduğunu söyleyebiliriz hamamlar içerisinde bulunması gerekli olan malzemelerden biri ise hamam kurnaları demek mümkün olabilir. Her hamamın içerisinde hamam kurnalarına yer verilebilir ve hamam kurnaları hamam görüntüsüne uygun olarak farklı şekillerde seçilerek hem hamam görüntüsü süslenebilir hem de estetik olarak hamam kurnalarından faydalanılması sağlanırken hem de hamam kurnalarının işlevsellik olarak da oldukça işe yarayan malzemeler arasında bulunduğunu söylemek mümkün olabilir.

Hamam oluşturmak isteyenlerin en çok araştırdığı konular arasında hamam içerisinde olması gereken malzemeler hamam yapımı maliyeti gibi durumlar bulunur buna bağlı olarak hem ekonomik hem de kaliteli malzeme tercihi araştırması hamam inşası için en çok gerçekleştirilen araştırma çeşitleri arasında yer alır diyebilmek mümkün olabilir.

Hamam kurnaları ise hamam içerisinde bulunan malzemeler arasında yer alır ve hamam içlerinde olması gereken malzemelerden biri olarak önemli olduğu söylenilebilir.

Hamam kurnaları, hamam tasları, hamam kapıları, Türk hamamı mazlemeleri arasında yer alır. 

Hamam Kurnası Nedir? Hamam Kurnası Ne İşe Yarar?

Hamam kurnaları hamam içerisinde bulanan ve hamamlarda farklı çeşmelerden akan sıcak ve soğuk duyun kişinin istediği oranda karıştırmasını sağlayarak vücudun temizlenmesinde, sabundan, kilden veya çamurdan arındırılmasına yardımcı olabilecek malzemelerdir.

Kurnalar içerisinde sıcak soğuk su karıştırıldıktan sonra hamam tası ile azar azar içerisindeki su hamam tası yardımı ile kullanılarak vücut temizlenmesi sağlanılabilir.

Kurnalar hangi malzemeden yapılır? Kurnalar yapılırken kullanılan malzeme tipi ise büyük bir önem taşıyor kurna yapımında kullanılan malzemeleri mermer taş veya plastik olarak oluşturulması sağlanılabilir diyebiliriz.

Kurnalar yaşadığımız dönem içerisinde hamam harici yerlerde pek görünmediğini söyleyebileceğimiz malzemeler arasında bulunuyor olsa da. Bazı ev hamam banyosu tasarımları içerisinde kullanılabilen eski zamanlarda da pek çok ev banyosu içerisinde yer alan temizlik sağlayan malzemelerdir.

Hamam Kurnaları Ne işe yarar?

Hamam kurnaları geleneksel olarak farklı tasarımlar ile hamam yapı malzemeleri arasında bulanan ürünlerdir demek mümkün olabilir. Hamam kurnaları sıcak ve soğuk suyun oranlı bir biçimde karıştırılarak kullanılmasını sağlarken aynı zamanda günümüzün büyük problemleri arasında bulunan su israfını da engellemeye yardımcı olan malzemelerdir diyebiliriz. Belirli oranlarda sıcak ve soğuk sizi cildinize uygun olan ısıya gelecek oranda kurna adı verilen taş teneke, plastik teneke mermer teneke içerisinde karıştırıldıktan sonra yeterli kadar kullanım sağlanılabilir ve bu şekilde su israfı yaşanmasının da önüne geçilir demek mümkün olabilir.

Kurnalar hoş görünümlü yapıları sayesinde pek çok kişinin ilgisini çeker buna uygun olarak değişik motiflerde kabartmalı olarak üretilebilirler

Hamam içlerinde daha çok tercih edilen kurna malzemesi ise mermer hamam kurnaları ve taş hamam kurnaları diyebilmek mümkün olabilir.

Hamam kurnaları hamam yapısına ve kalitesine bağlı olarak ayrıca hamam iç tasarımının hangi malzemeye bağlı olarak gerçekleştirilmiş olmasıyla ilgili bir biçimde genellikle kaliteli taş kurnalar veya kaliteli mermer kurnalar ortam atmosferine uyum sağlayacak şekilde tercih edilir demek mümkün.

Hamam kurnaları içerisinde su birikimi deliksiz yapı sayesinde mümkün oluyor bu neden ile fazla su kullanımı da sağlanılmıyor ve su tasarrufu gerçekleşiyor.

Mermer Kurna

Mermer kurnaların hamam içlerinin dekoruna en uyumlu olan kurna modelleri olduğunu söylemek mümkün mermer doğal yapısı sayesinde uzun süre bozulmayan bir yapı olarak konfor sağlıyor ve yüksek kalitesi sayesinde maddi anlamda zararı önlüyor. Mermer estetik olarak hamam içlerinde iyi bir görünüşe sahip olan doğal yapılar arasında bulunduğu için kaliteli mermer kurna modelleri en çok tercih edilen modeller arasında bulunuyor diyebiliriz.

Mermer kurna Özellikleri nelerdir?

Sağlam ve kırılmalara ve çatlamamalara karşı oldukça dayanıklı olan bir yapılara sahip olduğu mermerin söylenilebilecek özellikleri arasında bulunur.

Kolay kesilebilir ve kolay şekillendirilebilir bir taş olması ile hamam içlerinde kullanılmak istenilen motiflere uygun olarak tasarımının gerçekleştirilmesinin kolaylığından bahsetmek mümkün olabilir. Buna bağlı olarak istediğiniz modelde mermer kurna elde edilmesinin oldukça kolay gerçekleştirilebilir bir istek olduğunu söyleyebilmek mümkün olabilir.

Mermerden tasarlanarak yapılan kurna modelleri gün ışığından, nem oranından, sıcaklıktan kolay kolay etkilenmez ve ilk günkü yapısını korumaya devam edebilir. Ayrıca içerisine su doldurularak kullanılan mermer kurnalar hakkında en merak edilen sorulardan biri ise mermerin kararma yapıp yapmayacağıdır.

Mermer Kurna Kararma Yapar mı? Tamamen doğal bir taş olan mermer kurnalar su ile teması halinde renk değişikliğine uğramazlar ve kullanım ömrü açısından oldukça uzun bir süre vadederler demek mümkün

Mermer Kurna Fiyatları ve Mermer Kurna Modelleri

En çok tercih edilen mermer kurnalar seramik kurnalar ve bu kurnaların fiyatları mermer üzerindeki işçiliğe bağlı olarak kurna tasarımında kullanılan malzeme miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Size ve zevklerinize uyum sağlarken aynı zamanda cazip fiyatlar ve çeşitli indirim fırsatlarında yararlanılarak satın alabileceğiniz mermer kurna modelleri, seramik kurna modelleri farklı işleme ve detaylar ise havuzspeti.com.tr adresi üzerinden sizlere sunuluyor.

Taş Kurnalar

Taş kurnalar yine farklı çeşitlerde doğal taşlardan yapılarak gerçekleştirilen kurna modelleri olarak görülebilir bu taş malzemelere istenilen şekil verilebilir. Ayrıca şifalı olduğuna inanılan taş malzemelerden tercih edilerek kurna içerisinde biriktirilen suyun insan için faydalı olabileceği düşüncesine de sahip olunabilir.

Taş kurnalar hamam yapıları çerisinde mermer taş çeşitleri dışında doğal taşlar olarak da tercih edilir. Taş çeşitleri suya ısıya ve neme dayanıklı iken darbelere karşı da dayanıklılık gösteren farklı taş çeşitleri üzerinden tercih edilerek kullanılır. Taş kurnalar hamam içerinde mermerden sonra en çok tercih edilen modeller arasında bulunur hem ekonomik hem de uzun süre bir kullanım vaat eden doğal taşlı kurnalar sayesinde kendinize şifa sağlayabilecek özeliklerinin yansıra estetik anlamda da farklı ve hoş görünüşler yakalamanız mümkün olabilir.

Taşlardan tercih edilen kurnalar da mermer çeşitleri kadar rağbet görüyor demek mümkün olabilir.

En Cazip Fiyatlı Kurnalar

İster ticari amaç ile oluşturduğunuz hamamlar içerisinde isterseniz ise son dönemlerde en çok tercih edilen modeller arasında yer alan ev tipi hamam banyolarınız için pek çok farklı modelde ve değişik taşlardan üretilmiş hamam kurnası çeşitlerini sitemiz üzerinden yüzde yüz güven ile satın alabilirsiniz.

Havuzsepeti.com.tr adresi üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkartırken aynı zamanda cazip fiyatlı ve kaliteli ürünlerden satın alabilirsiniz. İster sade modeller isterseniz Osmanlı motifli kurnalardan veya kabartmalı kurna modellerinden tercih ederken sitemizde bulunan çeşitli indirim fırsatlarından yararlanabilir, indirimli kurna modellerinden ve osmanlı muslukları çeşitlerini  satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR