CLK HTE053
68.813,22 TL KDV Dahil
CLK HTE057
220.490,48 TL KDV Dahil
CLK HTE054
180.139,28 TL KDV Dahil
CLK HTE055
212.564,36 TL KDV Dahil
CLK 14015122004
86.394,81 TL KDV Dahil
CLK 14016273004
115.217,08 TL KDV Dahil
CLK WR000128
54.762,35 TL KDV Dahil
CLK WR000129
70.974,87 TL KDV Dahil
CLK WR000240
69.173,49 TL KDV Dahil
CLK WR000021
85.025,75 TL KDV Dahil
CLK WR000040
85.025,75 TL KDV Dahil
CLK WR000239
87.187,42 TL KDV Dahil
CLK WR000331
75.658,51 TL KDV Dahil
CLK WR000327
86.466,84 TL KDV Dahil
CLK WR000003
91.510,75 TL KDV Dahil
CLK WR000028
105.921,91 TL KDV Dahil
CLK WR000026
104.480,77 TL KDV Dahil
CLK WR000225
117.090,53 TL KDV Dahil
CLK WR000107
116.730,24 TL KDV Dahil
CLK WR000160
125.376,93 TL KDV Dahil
CLK WR000064
139.067,50 TL KDV Dahil
CLK WR000199
129.700,26 TL KDV Dahil
CLK WR 000198
141.229,18 TL KDV Dahil
CLK WR000197
144.831,97 TL KDV Dahil

Havuz Temizlik Ekipmanları

Havuzun temizliğini ve bakımını sağlamak amacıyla kullanılan malzemelerin tamamına havuz ekipmanları denilir. Çeşit çeşit havuz ekipmanı bulunur. Bu havuz ekipmanlarının her birinin farklı bir amacı, farklı bir işlevi bulunur.

Havuzlar, farklı şekilde kirlenebilir. Bu kirlenme havuzun kendisinden kaynaklı da olabilir, havuza giren insanlardan da olabilir. Hangi sebepten olursa olsun nihayetinde havuzun temizliğinin yapılması gerekir. Havuzlar, kullanım amaçlarına göre farklı modellerde olabilir. Kişisel havuz, halka açık havuz, olimpik havuz, işletme havuzu ve diğer çeşitlerinin hepsinde temizlik işleminin yapılması gerekir.

Toplum kullanım alanlarından biri olduğu için özellikle hijyenik ve sağlık açısından uygun bir seviyede olan havuzlar tercih edilmelidir. Özellikle yaz aylarında havuzlar vazgeçilmez mekanlarımız arasındadır. Bunaltıcı yaz sıcağından biraz olsun kurtulmak, serinlemek için havuzlar bizim için kurtarıcı görevi görür. Serinlemek için kullanılan havuzlara giren insanların havuz suyuna bıraktığı bakteriler, diğer insanların sağlığını tehdit eder. Bu nedenle havuza giren insanların, sağlık açısından dikkatli olması gerekir.

Sistematik Havuz Malzemeleri

Sistematik havuz malzemeleri, daha çok havuz suyunun temizliğini sağlayan malzemeler arasındadır. Sistematik havuz malzemeleri arasında, havuz pompası, havuz filtresi, aydınlatma sistemi, havuz kimyasalları, tuz jeneratörü gibi makineler bulunur. Bu saydığımız malzemelerin her birinin görevi farklı farklıdır. Ancak aralarında en fazla işleve sahip olan havuz pompasıdır.

Havuz pompaları özellikle filtre ve jeneratörün çalışmasını sağlayan bir ekipmandır. Suyun filtrelenerek süzme işleminden geçmesini sağlayan kısımdır. Bu nedenle havuz suyunun, havuz pompası olmadan temizlenebilmesi mümkün değildir.

Havuz Temizliğini Sağlayan Kimyasallar

Havuz kimyasalları, havuzun temizliğini sağlamak amacıyla havuz suyuna ilave edilen kimyasal maddeleri kapsar. Havuz kimyasallarının her biri farklı amaca hizmet eder. Havuz suyu temizliği için gerekli malzemeler arasındadır.

Havuz kimyasalları, suda oluşabilecek bakteri ve mikropların çoğalmasını engeller, kireçlenme ve yosun bağlama durumlarının önüne geçer. Havuz suyunu daha temiz bir hale getirir. Bu nedenle havuz kimyasallarının kullanılması temizlik ve bakım için gereklidir.

Havuz temizliğinde kullanılan kimyasallar; klor, çöktürücü, pH düşürücü, ayak dezenfektanı, yosun önleyici, parlatıcı olarak sayılabilir. Her bir kimyasal maddenin havuz suyu üzerinde farklı etkileri ve işlevleri bulunmaktadır. Sudaki mikrop ve bakterilerin engellenmesi ve yok edilmesi için özellikle klor maddesi kullanılır.

Dipnot: Klor maddesini hazır bir şekilde alıp uygulayabilirsiniz ya da tuz jeneratörü yardımı ile havuza atılan tuzu ekolojik yollarla klora çevirebilir. Bu sayede havuzun ihtiyaç duyduğu klor doğal bir şekilde elde edilmiş olur.

Havuz Temizlik Ekipmanları

Havuz temizlik ekipmanları, havuzun temizlenmesini sağlayan malzemelerin hepsini kapsar. Havuz pompası, havuz kimyasalları, havuz filtresi gibi sistematik makineler havuz suyunu temizlemek için kullanılan malzemeler arasındadır. Bu malzemelerin kullanılması havuz temizliği için çokça önemlidir ancak yeterli değildir.

Havuz yüzeyinde biriken kirlerin temizlenmesi için başka malzemelere ihtiyaç duyular. Havuzda biriken kirler bakteri ve mikroplara göre daha görünebilir bir halde olabilir. Bu sayede havuz temizliğinin tamamlanabilmesi için başka temizlik ekipmanları kullanılması gerekir.

Havuz temizlik ekipmanları, havuz suyundan çok havuz yüzeyi ya da zemini ile ilgilidir. Havuz suyunda bulunan bakteri ve mikroplar, kullanılan kimyasallar sayesinde bir araya toplanır ve havuzda bulunan filtreden geçilerek sudan arındırılmaya çalışılır. Ancak filtreleme işlemi bu konuda yetersiz kalabilir. Toplanan kirler havuzun zemininde birikmeye başlar. Buna müdahale edilmesi gerekir. Aksi halde kirler daha çok birikir ve bu durum insan sağlığını tehdit etmeye başlar.

Bu nedenle havuz temizlik ekipmanlarına ihtiyaç duyulur.

Havuz Temizlik Ekipmanları Nelerdir?

Havuz temizlik ekipmanları, havuzun temizliğine yardımcı olarak kullanılan, her biri farklı bir işleve sahip olan malzemelerdir.

Havuz temizlik ekipmanları; havuz süpürgesi, havuz kepçesi, havuz fırçası, havuz test malzemeleri, havuz hortumu ve havuz süpürge direği ve sapı olarak kategorize edilebilir.

Havuz Temizlik Ekipmanları Neden Kullanılmalı

Havuz kimyasalları ve filtreleme uygulaması havuz temizliği ve bakımı için kullanılan malzemeler arasındadır. Havuz kimyasalları, havuzda bulunan suyun mikroplardan arınmasını, çoğalmasının engellenmesinde önemli bir işleve sahiptir. Havuz filtreleri ise, havuzda bulunan mikropların havuz suyundan arındırılmasına yardımcı olan bir ekipmandır. Her iki ekipman da havuz temizliği ve bakımında önemli bir yere sahiptir ancak yeterli değildir.

Havuz temizliği için yeterli olmaması durumunda havuz temizlik ekipmanlarına başvurulur. Havuz temizlik ekipmanları havuz bakım malzemelerinin yetersiz olduğu durumlarda havuz temizliği için devreye girer. Daha temiz bir havuz için havuz temizlik ekipmanlarının kullanılması gereklidir.

Havuz Temizlik Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Havuz temizlik ekipmanları, suda var olan bakteri, mikropların havuza giren insanlara yayılmasına engel olmak ve bu mikropların engellenmesini sağlamak için kullanılan malzemelerdendir. Özellikle halka açık havuzlar, nüfus olarak çokça insanın kullandığı bir toplu yaşam alanıdır. Havuza giren insan bilinçli ya da bilinçsiz olarak kendinde var olan hastalığın yayılmasına neden olabilir.

Bu gibi insan sağlığını tehdit edecek riskli durumların yaşanmaması için havuz temizliğine önem verilmesi gerekir. Bu önem de ancak havuz temizliği ve bakımını tam olarak yapmakla mümkün olabilir. Temizliği ve bakımı tam yapılmayan havuzlar, genel olarak göz, kulak ve burun organlarının enfeksiyon kaparak iltihaplanmasına neden olabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için havuz temizlik ekipmanları düzenli ve tam olarak uygulanmalıdır.

Temizlenen havuzun suyu daha berrak görünür. İçerisinde görünen zararlı mikroorganizmalardan arındırılmış ve insan sağlığını tehdit etmeyen haliyle kullanıma hazırdır.

Havuz Temizlik Ekipmanı: Havuz Süpürgesi

Havuzu temizlemek için kullanılan ekipmanlardan biri havuz süpürgesidir. Havuz temizliği için havuz süpürgesi kullanıldığında, havuzun boşaltılmasına gerek yoktur. Havuzdaki su boşaltılmadan temizlik tamamlanabilir. Havuz temizliğinde kullanılan ürünler arasında en yaygın olan malzemelerden biridir.

Havuz süpürgesi alırken boyutuna dikkat etmek gerekir.

Havuz süpürgeleri, farklı boyutlarda olabiliyor. Bu durumda sahip olduğunuz boyutuna uygun havuz süpürgesi almanız önerilir. Havuza göre boyutu küçük bir süpürge aldığınızda temizlik işleminde zaman açısından uzamalar meydana gelebilir.

Havuz süpürgesi, süpürme ve fırçalama işlevini gerçekleştirebilir.

Havuz Kepçeleri

Havuzu temizlemek için kullanılan ekipmanlardan biri de havuz kepçeleridir. Havuz kepçeleri, boyutlarına göre farklı çeşitleri olan bir malzemedir. Havuz kepçesi, havuzun zemininde ya da yüzeyinde bulunan katı cisimleri toplamak için kullanılır.

Havuz kepçeleri,  fileli bir yapıya sahiptir. Bu sayede suda bulanan madde alınırken sular filenin deliklerinden havuza geri dökülebilir.

Havuz kepçesi alırken dikkat etmeniz gereken nokta, havuza uygun olan havuz kepçesinin alınmasıdır. Havuz kepçeleri farklı boyutlarda olabilir. Bu nedenle havuzun büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre alacağınız kepçeyi doğru belirlemeniz gerekir.

Havuz Fırçası

Havuz fırçası, diğer ekipmanlar gibi havuz temizliğinin sağlanmasında kullanılan malzemelerden biridir. Havuz fırçası,  şekil ve boyut açısından farkı alternatifleri olan bir malzemedir. Bu nedenle alacağınız havuz fırçasının boyutu ile havuzun büyüklüğü arasında paralellik olmalıdır.

Havuz fırçasının kullanım amacı; havuzun özellikle yüzey kısmında oluşan yosunların kolayca temizlenmesi için kullanılır. Suda oluşan yosun tabakanın temizlenmesi için havuz fırçası kullanılmalıdır. Fırçanın sert telleri sayesinde yüzeye bağlanan yosun kolaylıkla çıkartılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR