Sauna Aksesuarları

Saunaların nasıl yapıldığı hangi malzemelerden oluştuğu yani inşa yapısının kalitesi kadar saunaların iç aksesuarlarının tam olması da önemlidir diyebiliriz.

Saunaların iç aksesuarları sauna ortamı için tamamlayıcı görevi görürken aynı zamanda konforun artmasında da yardımcı olabilen etkenlerden biri olarak görülmesi mümkün olan parçalar olduğu söylenilebilir.

Saunaların içerisinde müşteriler rahatlıkla vakit geçirmek isterler yalnızca müşteriler değil kişilerin kendi evleri içerisinde oluşturabilecekleri sauna kabinleri sayesinde ev içerisinde de stresten arınmanız mümkün olabilir.

Saunalar için yapı malzemelerinde ahşap ve cam kullanımı ortama uygu bir sauna ısıtıcı ve sıcaklığı sabit bir biçimde oda içerisinde tutacak kaliteli bir sauna kapısı kullanımı kadar iç tasarımında kullanılan sauna aksesuarlarının da özenle seçilmesi gerektiğini söylemek mümkün olabilir. Sauna aksesuarı tercihi yaparken size konfor sağlayacak ve ortam içerisinde estetik bir görüntüye yardımcı olacak aksesuarlar tercih edilebilir. Sauna aydınlatması sauna aksusuraları ile birlikte saunaya farklı bir hava katabilir. 

Eğer kendi eviniz içerisinde bir sauna odası oluşturmayı düşünüyorsanız ise tamamen kendi zevkinize uyumlu olarak aksesuar tercih edebilirsiniz. Eğer otel içerisinde masaj salonlarında veya spor salonları içerisinde bir sauna inşa ediyorsanız ve sauna için kaliteli ve uyumlu aksesuarlar arıyorsanız işlettiğiniz işletmenizin konseptin uygun renkler veya sade tasarımlar aksesuarlar için en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Sauna aksesuarlarının ne olduğu ve sauna aksesuarlarından hangilerinin sauna içerisinde en çok tercih edildiği, hangi sauna aksesuarlarının en çok kullanıma sahip olduğu ise özellikle yeni bir sauna inşa edenlerin arasında merak konusu olarak göze çarpıyor diyerek yanılmayız.

Sauna aksesuarları nelerdir?

Sauna aksesuarları sauna içerisinde hem güvenliği hem de kişinin rahatını sağlamayı hedeflemiş olan aksesuarlardır aynı zamanda sauna yapımında kullanmış kaliteli sauna malzemeleri yanında sauna aksesuarları arasından kaliteli olan ürünlerden tercihinin yapılmasının oldukça büyük bir önem taşıdığını söyleyebiliriz.

Kaliteli sauna aksesuarları sayesinde uzun ömürlü bir aksesuar kullanım garantisini sağlamak mümkün olabiliyor. Havuz Sepeti sayesinde en kaliteli ve cazip fiyatlı sauna aksesuarlarına kolaylıkla sahip olabilir sauna keyfinizi kat kat arttırabilirsiniz. Ayrıca sauna esansları ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. 

En çok Tercih edilen Sauna Aksesuarları:

Ahşap Sauna Kovası ve Kepçesi

Ahşap Sauna Kum Saati (sauna saati)

Ahşap Sauna Yastık

Sauna Termometre-Higrometresi (ısı ölçer ve nem ölçer)

Bakır Kova-Kepçesi

Sauna Apliği (ışıklandırması)

Havalandırma Menfezi

Kokular için Aromaterapi Buhurdanlığı

Sauna Kapısı kolu

Sauna Yastığı

Sauna Kokusu

Sauna Fırçası

Sauna acil durum butonu

Bu aksesuarlar sauna içerisindeki kaliteyi arttırmaya yardımcı olurken hem pratiklik hem de rahatlığı beraberinde getiren aksesuarlar olarak görülmesi mümkün olan aksesuarlar arasında bulunabilir.

Peki sauna aksesuarları ne işe yarar? Sauna aksesuarları özellikleri nelerdir?

Sauna içerisinde kullanılan aksesuarlar sauna için büyük bir önem taşıyor hangi aksesuarın nasıl ve ne için kullanıldığını da iyi bilmek gerektiğini söylemek gerekir. Bu aksesuar tercih ederken veya aksesuarların tam faydalı olarak kullanılması için büyük bir önem arz ediyor demek mümkün olabilir.  Aksesuar özelliklerine tam olarak hâkim olmanız doğru aksesuar tercihini yapmanıza yardımcı olacak hususlar arasında büyük bir önem arz ediyor.

Sauna kepçesi ve kovası

Sauna kepçesi sauna içlerinde kullanılan sauna kovası ile satın alınan aksesuarlardır denilebilir. Bu aksesuar sauna ortamının nemlendirilmesi için kullanılırlar. Sauna içerisinde yaklaşık olarak önerilen nem miktarı yüzde 30 kadardır diyebiliriz. Ortamın nemini korumak için bu aksesuarlar tercih edilenler arasında bulunur. Sauna kovaları içerisinde çeşitli aromatik kokular kullanarak sauna içerisinde istediğiniz kokuyu yaymanız mümkün olabilir. Ahşap olanlar daha yaygın olanlar olarak görülse de bakır olan kova ve kepçe setleri de tasarıma göre tercih edilebilir ve ortama estetik bir görüntü olarak katkı sağlanmasına destek olabilir.

Sauna Kum Saati

Sauna içerisinde kalınan zamanı kontrol edilmesi için bir olanak sağlar diyebiliriz. Saunayı kullanacak olan kişilerin genellikle üzerinde bulunan aksesuarları sauna içerisinde kullanması önerilen bir durum değildir bu neden ile üzerinde bulunan saat gibi aksesuarlar ile insanlar saunada vakit geçirmeyi tercih etmeyebilir. Sauna içerisinde uygun bir zaman kalınması oldukça önemlidir demek mümkün. Uzun süre kalındığında sağlık üzerinde olumsuz etkilere neden olabilen sauna içerisinde bir saat bulunması ve zaman ayarlamasının yapılabilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor ve sauna iç aksesuarlarından biri olan sauna kum saati vakit kontrolü için oldukça etkili olan ürünlerden biri olarak görülüyor.

Ahşap Sauna Yastık

Genel olarak standart ölçülere sahip olan yastıklardır denilebilir. Sauna içerisinde kullanılan ve ahşaptan özel olarak tasarlanmış olan bu yastıklar sayesinde sauna vaktinizi daha keyifli hale getirip rahatlıkla uzanabilirsiniz.

Sauna termometre

Sauna termometre sauna içerisindeki ısı hakkında bilgi edinilmesine yardımcı olabilen ürünlerdir. Sadece kabin içerisindeki sıcaklık oranının değil aynı zamanda nem oranının da ölçülmesini sağlayan ve kişinin uygun nem ve sıcaklıktan faydalanarak sauna seansını geçirmesine yardımcı olan aletlerdir. Genellikle %30 civarında olması gereken nem miktarını sabit tutmanıza yardım eden bu aletler sauna içerisindeki güvenliği sağlama konusunda oldukça etkili olabilirler.

Sauna Aplik

Sauna aplik çeşitleri saunaların tasarımına ve istenilen ışıklandırma tipine göre farklı güçlerde tasarlanması sağlanabilen aynı zamanda ortama uyum sağlayacak farklı tiplerde görünüşler sunan sauna aksesuarları arasında bulunuyor diyebiliriz.  Sauna ışık perdeleri olarak da bu aksesuarların adlandırılmasının yapıldığını görebilirsiniz.

Havalandırma menfezi (Sauna Menfezi)

Özel tasarlanmış yapısı sayesinde sauna odasının içerisinde hava akışının sağlanmasına yardımcı olan ürünler olduğu söylenilebilir.

Sauna Aromaterapi buhurdanlığı

Sauna içerisinde kullanılan ve aromatik kokuları ortamın içerisine yaymaya yarayan buhurdanlıklar aslında çok eski zamanlardan beri kullanılır. Buhurdanlıklar sayesinde zihinsel olarak rahatlama sağlanılabilir. Bunun dışında sağlık açısından da oldukça büyük bir fayda sağlayabileceğine inanılan özelliktedirler.

Sauna Kokusu

Sauna kepçesi kullanılarak uygulanan ürünler olduğunu söylemek mümkün. Çeşitli şekillerde ve aromalar içerisinde bulabileceğiniz kokular arasında çam kokusu, mentollü sauna kokuları, karışık meyve kokuları ve okaliptüs kokusu en çok tercih edilen kokular arasında bulunuyor olabilir.

Sauna Fırçası

Sauna fırçaları sauna seansları sırasında genel olarak sırt bölgesini temizlemek için tercih edilen aksesuarlardır demek mümkün olabilir. Bu ürün sauna gene aksesuarları içerisinde bulunmayabilir. Kişisel kullanım için uygun olan bir üründür ve kişilere özel olarak sipariş edilmesi uygun olarak görülür diyebiliriz. Ölü derilerden kolaylıkla kurtulmaya yardımcı olurken aynı zamanda da cilt üzerindeki gözeneklerin hava almasını ve daha kolay temizlenmesini sağlayan sauna aksesuarları arasında bulunduğunu söyleyebiliriz.

Sauna Acil Durum Butonu

Sauna acil durum butonları sauna içlerinde kullanılan ve güvenliğin sağlanmasına yardımcı olan önemli ürünler arasında bulunuyor diyebiliriz. Sauna acil durum butonları genel olarak plastik veya ahşaptan tercih edilebilen butonlardır bu butonlar sayesinde içeride yaşanan herhangi bir durumda dışarıdaki görevlilere çağrı gönderilmesi kolaylaşabilir. Sauna içerisinde olması gereken aksesuarlardan biri olarak rahatlıkla söylenilmesi mümkün olabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR