Cam Menteşe ve Kilitler

 Sauna malzemeleri içerisinde bulunan her nesne saunada olabilecek yüksek sıcaklığa ve nemli olan ortama uyum sağlayacak şekilde düşünülerek tasarlanmıştır. Tasarım olarak bakıldığında görülen kısımlarının önemi kadar sauna içerisinde bulunan detaylarda oldukça büyük bir önem arz eder.

Sauna Cam Kısımlar

Sauna tasarımı yapılırken sauna dışından içerisinin görünmesini sağlayacak hem estetik açıdan harika görünen hem de güvenliğin sağlanması açısından etkili bir yöntem olarak cam detay kullanımı oda tasarımı içerisinde yer alabilir.

Cam detay kullanımının önemi nedir? Güvenliğin sağlanması açısından içerisinin kontrolünün sağlanması üzerinde büyük bir önem arz ediyor diyebiliriz. Cam detay tercihi sauna yapısına uygun olarak sauna kapılarında veya dış sauna pencerelerinde tercih edilebilir. Özel olarak tasarlanan sauna cam detayları sayesinde neme ve sıcaklığa dayanıklı olarak özel bir yapıda hazırlanmış cam modellerinden ister aynalı ister desenli isterseniz buzlu olan türlerinden sauna dekorasyonuz için uygun olanını tercih edebilirsiniz. Cam tipi için tercih yaparken dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebileceğimiz bir diğer nokta ise cam dayanıklılığı darbelere karşı dayanıklı olarak tercih edilmesi gereken cam tiplerinin özellikleri arasında buhar tutmaması ve iyi bir malzemeden yapılmış olması oldukça büyük bir önem taşıyor diyebiliriz. Cam pencerelerden veya cam kapılardan dekorunuza ve zevkinize uyanlardan tercih ederken cif yapılı camların sauna kullanımı için uygun yapıda olan camlar olduğunu da belirtebiliriz. Cam kapılar cam pencere modellerine göre sauna kullanımında ekonomik olarak daha fazla tercih edilen bir cam tipi diyebiliriz. Cam kapılar ve dilerseniz farklı model tercihleri sayesinde sauna ortamına farklı bir hava katmanızda mümkün olabilir. Cam tercih yaparken dilerseniz ahşap ve cam karışımı olan tercihler yapabilirken dilerseniz ise sadece cam kapı tercihlerinden sauna odası içerisindeki estetiğe bağlı olarak seçenek tercihi gerçekleştirmeniz mümkün olabilir.

Cam tercihi olarak saunalara uygun olan temperli camların kullanıldığını söyleyebiliriz.

Temperli cam nedir? Temperli cam ısıya ve neme karşı yüksek dayanıklılık sağlayabilen cam çeşitleridir. Kırılmalara karşı dayanıklı olarak oluşturulmuşlardır. Bu cam türleri yüksek ısıda işlem görmüş olan cam çeşitleridir. Kalınlık oranları aynı olarak üretilen cam çeşitlerine göre bu cam çeşitlerinin dayanıklılığının diğer cam çeşitlerine göre 5 kat daha fazla olduğu ise bilinen özellikler arasında yer alıyor diyebiliriz

Temperli camlar kırılmaz cam veya güvenilir camlar olarak halk arasında bilinen cam türleri olarak göze çarpıyor diyebiliriz bu cam tiplerinin kullanımı özellikle ısıya dayanıklılıkları sayesinde banyolar içlerinde saunalarda hamamlarda en çok tercih edilen cam tipleri olarak görülüyor diyebiliriz.

Sauna Kapı menteşeleri

Sauna kapıları için kullanılan menteşeler de sauna içerisinde değil sauna dışı için tercih edilen ürünler arasında bulunuyor.

Sauna kapılarının en önemli özellikleri arasında bu kapıların dışa doğru açılması büyük bir önem arz ediyor demek mümkün olabilir.  Kapıların bu şekilde tasarlanmasının nedeni ise içeride oluşacak herhangi bir olumsuz durum karsısında çıkışların kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi olduğunu söylemek mümkün olabilir. Sauna kapıları cam, ahşap veya cam ve ahşap karışımı olarak tercih edilebilir olan kapılardır. Sauna kapılarına uyumlu estetik görüntüsü sayesinde tercih edilebilecek pek çok farklı menteşe çeşidi bulunur bu menteşeler yüksek dayanıklılığa sahip olarak üretilirler ve uzun bir kullanım garantisi sağlarlalar kaliteli malzemelerden oluşturulmuş menteşe tiplerinden sizin için uygun olan cam veya ahşap yapı üzerinde estetik bir görüntü sağlamaya yardımcı olacak modellerinden tercih edebilirsiniz.

Sauna Kapıları İçin Hangi Menteşe kullanılır?

Saunaya uygun olan menteşe tipleri arasından cam kapıların veya ahşap kapıların tasarımına uygun olarak tasarlanış şık sade veya modern tasarımda menteşeler özellikle bulundukları alanın ayrıntılarına ve detaylarına dikkat edilen kişiler tarafından özenle seçiliyor. Yapı özelliği olarak ise kaliteli menteşe tiplerinden tercih etmeniz gerektiğini söylememiz gerekir kaliteli menteşeler nem ve ısı karşısında şişme yapmamalı ve uzun sür dayanıklı olan bir yapı sağlamalı diyebilir. Kaliteli bir menteşe tercihi yapmanız ve uygun malzemelerden üretilmiş menteşeler arasından bir tercih gerçekleştirmeniz aynı zamanda sauna içerisindeki tasarruf için de oldukça büyük bir önem arz ediyor demek mümkün olabilir. Sauna içerisinde tercih edilen farklı menteşe tipleri sayesinde sauna kapılarınızın kontrollü olarak rahatlıkla açılıp kapanmasını sağlayacaksınız. Uygun menteşe tercihi sayesinde sauna kapılarınız açık kalmayacak yumuşak ve sağlam bir biçimde kapanacaktır bu sayede içerideki sıcak havayı ve nem miktarını rahatlıkla korumayı sağlayabilir ve ayrıca da maddi anlamda bir tasarruf imkanını da kendinize sağlayabilirsiniz.

Saunalar için farklı menteşe tipleri tercih ediliyor olsa da en çok tercih edilen menteşe tipinin hidrolik menteşeler olduğunu söylemek mümkün olabilir. Hamamlarda da sıklıkla tercih edilen bir menteşe türü olan hidrolik menteşeler uzun süreli bir kullanım vadederken yüksek sıcaklıklara karsı oldukça iyi bir dayanıklılıkta sağlıyor ayrıca dayanıklı yapısı sayesinde maddi olarak tasarruf imkanı yakalamak isteyen kişiler için saunayı uzun süreli olarak sıcak tutulmasına yardımcı oluyor. Uygun ve kaliteli menteşeler ile tutturulmayan kapılar yüzünden sauna ısısını kolaylıkla kaybedebiliyor. Sauna içerisinde bulunan misafir veya müşteri olan kişi sauna odasından çıkış yaparken kapıyı kapatmayı unutabiliyor veya tam kapatamayabiliyor. Sıcaklığın sürekli sabit olarak oda içerisinde korunması gerektiği önemli konular içerisinde yer aldığı için de sauna menteşeleri seçimi sauna içerisinde önemli olan tercihler arasında yer alıyor demek mümkün olabilir.

Sauna Kapı Kilitleri

Sauna kapı kilitleri için özel mıknatıslı bir sistemden oluşturulmuş manyetik kilitlerin tercih edilmesi önerilebilir. Manyetik kilit sistemleri özel olarak tasarlanmış olan sistemlerdir diyebiliriz. Bu sistemler sayesinde klasik kapı kilitlerinin oluşturabileceği güvenlik sorunları sauna içerisinde oluşmaz diyebiliriz.

Mıknatıslı kilit sistemini açıklamak gerekir ise: Düşük enerjili elektrik veya mıknatıs sistemi ile çalışan kilit türleri olduğu söylenilebilir mıknatıs sistemi çalışması için elektrik akımına ihtiyaç duyar. Genellikle bir buton yarımı ile elektrik sağlanılarak kapı sistemi çalışması sağlanılabilir.

Manyetik kapı sistemlerinin saunalar içerisinde tercih edilmesinin en büyük sebebi uzaktan kumandalı manyetik kilit sistemleri, şifreli giriş çıkışlı manyetik kilit sistemleri gibi farklı ve modern kilit seçenekleri sunabilmesidir.

Sadece saunalar içerisinde değil pek çok farklı alan içerisinde bu kilit sistemleri tercih edilebilir.

Manyetik kilit sisteminin özellikleri nedir? Acil durum oluşabilecek alanlar içerisinde en çok tercih edilen kilit sistemleri olarak bu sistemler görülür. Doğal afet gibi durumlar yaşandığında manyetik kilit sistemleri devre dışı kalarak kişinin bulunduğu alan içerisinden kolay bir şekilde uzaklaşmasına yardımcı olabilir. Bu kilit sistemleri güvenlik sorunu oluştuğunda büyük bir avantaj sağlayabilir ve kişinin ortamı terk etmesine yardımcı olabilir.

Manyetik Kilit Sistemi Fiyatları Nelerdir?

Manyetik kilit sistemi fiyatları en cazip manyetik kilit sistemi fiyatları havuzsepeti.com.tr adresi üzerinden çeşitli indirim fırsatları ile atın alabilir güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz. Manyetik kilit fiyatları kilidin hangi malzemeden üretilmiş olduğuna ve dayanıklılığına göre değişebilir. Kullanacağınız alana özel olarak üretilen manyetik kilit sistemlerini en ekonomik şekilde sitemizden temin imkânı sağlayabilirsiniz.

Sauna aydınlatması, sauna lambrileri ve daha nice sauna ürünleri sizlerle.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR