CLK SAU003
22.174,66 TL KDV Dahil
CLK SAU001
25.086,48 TL KDV Dahil
CLK SAU013
89.221,26 TL KDV Dahil
CLK SAU008
19.113,51 TL KDV Dahil
CLK 21016143012
31.358,11 TL KDV Dahil
CLK 21016143017
36.211,13 TL KDV Dahil
CLK SBA001
156.067,80 TL KDV Dahil
CLK SBA003
56.507,31 TL KDV Dahil
CLK SBA005
85.473,24 TL KDV Dahil
CLK SBA007
121.878,51 TL KDV Dahil
CLK SBA010
84.286,11 TL KDV Dahil
CLK SBA011
177.277,83 TL KDV Dahil

Sauna Sobaları

Sauna malzemeleri arasından belki de en önemlisi olan sauna sobası sauna odası içerisinde bulunması gereken materyaller arasında en önemlilerinden biri olarak göze çarpıyor dikkatli tercih edilmesi oda içerisindeki konumlandırılması sauna sobası yapılırken kullanılan malzemeler sauna için oldukça büyük bir önem taşıyor demek mümkün olabilir. Sauna sobaları pek çok farklı modellerden boyutlardan oluşabilirken kullanılan malzemelerde sauna tipine öre değişiklik gösterebilir. Ev tipi saunalar için veya mini saunalar için kullanılan sauna sobası farklı olabilecekken otellerde veya masaj salonları içerisinde yer alan sauna sobalarında da değişiklik görülmesi mümkün olabilir.

Nasıl bir sauna sobası tercih etmeniz gerektiği ise hem sauna içerisinde kullandığınız< diğer malzemelere göre hem de fiyat ve performansının uyumlu olmasına dikkat ederek tercih edilmesi büyük bir önem taşıyor. Kaliteli malzemelerden yapılmış sauna sobaların ise uzun süre kullanabilmeniz mümkün olduğundan size en uyum sağlayacak ürünleri tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Saunalar insanları yaz kış demeden tercih ettiği vücuttaki toksinlerden arındırırken cildin yenilenmesine yardımcı olabilecek yüksek ısı ve buhar sağlayan odalardan biridir diyebiliriz<. Ayrıca sauna içlerinde kullanılan özen ile seçilmiş kokular sayesinde mental olarak da kişi kendini çok daha iyi hissedebilir Saunadan tam bir fayda sağlayabilmek için giydiği kıyafetlerden sauna içerisinde aldığı su miktarına kadar pek çok küçük detay var diyebiliriz.

Saunanın temel malzemeleri içerisinde bulunan sauna sobalarının ise uygun bir biçimde oda içerisine sıcaklık sağladığını ve bu sıcaklığı koruduğunu söylemek mümkün olabilir bu neden ile seçimi yapılırken dikkatli olmak ve kaliteli olmasını önemsemek oldukça büyük bir önem arz ediyor diyebiliriz.

Kaliteli Sauna Sobaları

Sauna sobaları için sauna kullanmak isteyen kişiler sıklıkla araştırma yapıyor ve kaliteli bir sobanın nasıl olduğunu öğrenmeye çalışıyorlar. Sauna sobasını doğru şekilde tercih etmek sauna odasından daha büyük bir performans sağlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda doğru tercih sayesinde sauna kurumunun maliyetini düşürebilirsiniz. Sauna sobası tercihi doğru bir şekilde yaparsanız eğer sadece maliyetten tasarruf sağlamazsınız ilerleyen dönemler içerisinde de bu tasarrufu devam ettirirsiniz demek mümkün olabilir.

Sauna Sobası Nasıl Olmalıdır?

Sauna aksesuarları kategorisinde bulunan sauna sobası seçerken dikkat edilmesi gereken ve sauna sobasının kaliteli olduğunu ayrıca size fayda sağlayabileceğini gösteren küçük detaylar olduğunu söylemek mümkün olabilir. Sauna tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri enerji tasarrufu sağlayan sobalardan yana tercih yapabilmenizdir diyebiliriz. Bu şekilde Yüksek tasarruf sağlayabilirsiniz. Hem de kaliteli ürünler sayesinde daha iyi bir deneyim sağlamanız da mümkün olabilir. 

Kısa süre içerisinde düzgün ve iyi bir ısınma sağlaması da sauna sobası tercihi için büyük bir önem arz ediyor. Uzun sürede ısınan sauna sobaları vakit kaybına sebep olabilir ve insanlar için bulunduğumuz çağ içerisinde en önemli durumlar arasında olan vakitten tasarruf sağlamak arka planda kalabilir. Böyle olmaması adına kısa sürede ısınarak düzgün bir fayda sağlayan ver sıcaklığı kolaylıkla ayarlanabilen soba çeşitlerinden tercih etmek oldukça önemli olan konular arasında yer alıyor diyebilmek mümkün. En kısa süre içerisinde en iyi ısınma ve sıcaklık koruması sağlayan modeller sauna sobaları içerisinde en çok tercih edilen modeller arasında olarak göze çarpıyor. Hem enerji hem de zaman tasarruf sağlayabilen bu modeller en çok tercih edilen sauna sobası modelleri arasında görülebiliyor. 

Verimli bir sauna sobası satın almak istiyorsanız sıcaklık ayarı ve buharlaşma oranı da soba tercihi için büyük bir önem arz edebiliyor. Genel olarak tercih edilmesi gereken sıcaklık olarak 40 derece ile 90 derece arasında oldukça iyi bir biçimde çalışabilen ve sıcaklık ayarlarının kolaylıkla ayarlanmasını sağlayabilen sobalardan olması gerektiğini söylemek pek de yanlış olmaz. 40 derece ile 90 derece arasındaki ayarlanabilir ısı oranı sayesinde kaliteli bir sauna odasına sahip olmanız mümkün olabilir. Tabii önemli olan sadece sauna sobasının ısısı değildir dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri ise sauna verimliliğini arttırmak ve daha kaliteli bir deneyim yaşamak adına dikkat edilmesi gerektiğini söylemenin mümkün olduğu buharlaşma oranıdır. İyi bir buharlaşma oranı sauna vaktinin verimliliğini arttıracak ve kişiye daha fazla fayda sağlanması üzerinde yardımcı olacaktır diyerek yanılmayız.

Sauna ısıtıcılarından yeterince verim alabilmek için sadece kaliteli ve doğru seçim önemli değildir aynı zamanda sauna odaları içerisinde iyi malzemeden üretilmiş olmasının önemli olduğunu söylemek mümkün olabilir. Uygun ahşap malzemelerden uygun boyutlarda üretilmiş sauna tiplerinde sauna sobalarından verim almak gittikçe kolaylaşır. Uygun sauna odalarına uygun soba tercihi sayesinde hem zamandan hem de enerjiden kolaylıkla tasarruf edebilmeniz mümkün olabilir.

Bunun yanı sıra sauna esansları ile sauna seanslarınız daha huzurlu geçebilir. 

Saunaya Uygun Sauna Sobası Tercihi

Saunaya uyum sağlayacak sauna sobası tercih için bilmeniz gereken durumlardan bahsedecek olursak sauna sobaları 3 kısma ayrılabilir:

Küçük sauna sobaları, Orta Boy Sauna sobaları, Büyük Sauna sobaları olarak incelenebilir. Hangi boyutta bir sauna sobası seçeceğinize karar vermek için sauna odanızın boyutunun önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Sauna sobası türleri hakkında bilgi vermek gerekir ise:

Küçük Sauna Sobaları: Uygun olarak kullanım önerisi için taban alanı 6 metre kare olan alanların önerildiğini söylemek mümkün olabilir. Küçük sauna sobalarının daha çok ev tipi olan saunalar için veya kabin boyutunda olan saunalar için kullanıldığını söyleyebiliriz.  Küçük sauna tiplerinde güç 3,  4, 5, 6, 8 ve 9 KW/sa. olarak görülür. Kullanım açısından ise bu soba modelleri kumandalıdır üzerinden kumanda ile ayarlanılabilen olan modelleri en sık görebileceğiniz modeller arasında bulunuyor. Küçük oda tipleri için uygun olduğu için üzerinden kumanda tasarımına uygun olarak üst kısmına yerleştiriliyor ve kullanım rahatlığı sağlıyor demek pek de yanlış olmaz tabii farklı kumanda ile üretilen küçük sauna sobası modelleri de bulunabilir.

Küçük sauna tipleri için ne kadar sauna sobası taşı kullanılmalı derseniz ise 20 kilogram sauna taşı önerilen ve yeterli olabilecek miktar olarak görülebiliyor.

Orta Boy Sauna sobası: Orta boy saunalarda taban alanının genel olarak 13-23 metre küp olduğunu söylemek mümkün olabilir yani 10 ile 15 kişi arasında bir kapasiteye sahiptirler diyebiliriz. Genellikle kullanımı harici kontrol paneli ile sağlanan modeller olduğunu söylemek mümkün olabilir. Farklı kullanımları da mevcuttur fakat alana uygun olarak en çok tercih edilen modelleri kontrolleri harici panel ile sağlanan modellerdir diyebiliriz.

’Orta boy sauna sobaları için ne kadar sauna taşı kullanılmalı?’’ Diye merak ederseniz ise tavsiye edilen sauna taşı miktarının 2-4 paket olduğunu söylemek doğr5u olabilir. Modellerin gücü ise 12,15 ve 18 kW/sa. Olarak bulunabilir.

Büyük Sauna sobaları: 15 kişilik kullanım kapasitesini aşan alanlar için tercih edilen modellerdir. 24 metre küp olanlarda ve bu alanın üzerindeki boyutlarda oluşturulan saunalar için kullanılan bu modeller 21, 26, 30 kW/sa. Gücünde görülmesi mümkün olan modeller arasında bulunabiliyor. Kullanım kolaylığı ve estetik bir görüntüye sahip olduğunu söylemek bu modeller için mümkün olan özellikler arasında görülüyor kontrol paneli haricinde özel bir güç panosu ile e kullanımı sağlanan modellerdir diyebiliriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR