CLK SAU835
60.166,53 TL KDV Dahil
CLK SAU066
5.764,46 TL KDV Dahil
CLK SAU067
5.764,46 TL KDV Dahil
CLK SAU057
86.106,59 TL KDV Dahil
CLK BHR001
100.056,58 TL KDV Dahil
CLK BHR002
104.257,43 TL KDV Dahil
CLK T6621 0120P
169.561,53 TL KDV Dahil
CLK T6621 0010E
233.719,94 TL KDV Dahil

Buhar Odası Malzemeleri

Buhar odaları son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş olan terapi odalarıdır diyebiliriz ve insan sağlığı üzerinde de pek çok faydası bulunan odalar olduğunu söylemek mümkün olabilir Buhar odasından fayda sağlamak için buhar odasını süzgün bir şekilde dizayn etmek, buhar odası yapımında kaliteli malzemeler tercih etmek önemli unsurlar arasında bulunuyor kaliteli buhar odaları sayesinde hem cilt sağlığınızı hem de fiziksel olarak kas sağlığınızı desteklerken akciğerlerinizin sağlığı için de buhar odalarının faydalarını görebilirsiniz. Buhar odası kapıları, buhar odası ekipmanları ve diğer ekipmalar, buhar odası içerisinde yer alır. 

Buhar odası malzemelerinden ve buhar odası yapımından bahsetmeden önce buhar odasının faydaları ve buhar odasının nasıl kullanılması gerektiğinden bahsetmek gerekirse

Buhar Odası Nedir?

Buhar odaları içerisinde kapalı bir oda veya kabin olarak tercih edilen alanı uygun malzeme ve ekipmanlar ile tasarladıktan sonra kullanılan alanlardır buhar odalarına daha çok masaj salonları içerisinde spor salonları içerisinde otellerde ve bu gibi yerlerde rastlamanız mümkün olabilir. Odalar içerisinde oluşan özel sistem yardımı ile bu odalarda buhar uzun süre muhafaza edilir.

Buhar odalarının kullanım amacı nedir? Buhar odalarının kullanım amacı temel olarak ise istediği nemi sağlayabilmek cildin sağlıklı bir yapıya kavuşmasına imkân sağlayabilmek olarak kullanılıyor. Evinizde dahi veya cilt bakımı için gidilen yerlerde özellikle yüz bakımı için tercih edilen buhar banyolarından yüzünüz için sağlayabileceğiniz pek çok faydayı buhar odası içerisinde tüm vücudunuza sağmanız buhar odası sayesinde olabilir. Buhar odaları sayesinde vücuttaki toksinlerden uzaklaşır. Buhar odası içerisinde bulunduğunuz süreçte damarlar içerisindeki kan akışı hızlanır. Buhar odaları bu özelliği sayesinde yağ yakma ve kilo verme sürecini hızlandırmak için tercih edilen alanlardan biri olarak da göze çarpıyor ve sağlıklı bir tercih olduğu için buhar odaları günümüz içerisinde en çok tercih alanlardan biri olarak göze çarpıyor demek mümkün olabilir. Spor sonrasında kaslar içerİsinde birikmiş olan laktik asit miktarından da kurtulmanızı sağlayacak buhar odaları sayesinde spor sonrasında da vücudumdunuz rahatlatmak ve kaslarınızın daha iyi bir şekilde toparlanmasına yardımcı olmak amacı ile tercih edilebilecek yerler arasında görünüyor. Buhar odaları sayesinde kısa zaman içerisinde spor sırasında kaslarınız üzerinde oluşmuş olan hasarın iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Buhar odası nasıl yapılır? Buhar odası yapımı planlarken iyi bir planlama süreci oluşturma doğru buhar odası malzemelerini kaliteli olan ürünlerden tercih ederek kullanmak, neme dayanıklı malzeme tercihi yapmak oldukça önemlidir ayrıca içeride bulunacak elektronik sistemlerin yerleştirileceği alanların odaklanma süreci de oldukça büyük bir önem taşıyor. Ayrıca yapı malzemeleri için de tercih edilmesi gereken yapılar nem e rutubet tutmayan ayrıca sıcaklıktan etkilenmeyen yapılara sahip olmalıdır. Bu durumdalar inşa konusunda dikkat edilmediğinde kabarma ve dökülme gibi durumlar buhar odasında meydana gelebilecek durumlar arasında görülür.

Buhar odası aydınlatma aplikleri ile odanın ambiyansına yeni bir hava katabilirsiniz. 

Buhar odası Fiyatları

Buhar odası maliyeti için fiyatlarda değişkenlik gösterebilir buhar odası içerisinde kullanılan malzeme malzemelerin fiyatları ve buhar odası malzemelerinin kalitesi buhar odası alanın büyüklüğüne bağlı olarak buhar odası maliyetleri üzerinde değişiklik olması mümkün olabilir. Buhar odası maliyeti sadece buhar odası yapımı için kullanılan malzeme maliyetinden değil aynı zamanda buhar odası için kullanılan dekor ürünlerine göre de değişebilir detaylı tasarımlar veya sade tasarımlar yapılan işçiliğe göre sauna imalatı tutarının değişiklik göstermesi mümkün olabilir.

Buhar odasında Ne kadar Kalınmalı?

Buhar odası insan sağlığına pek çok fayda sağlıyor olsa da buhar odası içerisinde geçirilen vaktin doğru zaman aralığında olması gerekir denilebilir. Buhar odası içerisinde kalınan vaktin kısa olması sizin için tam bir fayda sağlanması konusunda yardımcı olmayabilir buhar odası içerisinde geçirilen vakit önerilen üreden uzun olduğunda ise buhar odaları içerisinde tehlikeli durumlar oluşabilir sağlık açısından tehlikeli olabilecek uzunlukta kalınması ise önerilen bir durum değildir. Buhar odası içinde ne kadar kalınmalı?  Derseniz ise buhar odasında geçirilen vaktin en fazla 15 dakika olması buhar odası ile ilgili söylenilen en önemli durumlardan biri olarak göze çarpıyor. Sağlık açısından oldukça önemli bir durumdur.

Buhar Odasını Kimler Kullanmamalı?

 Buhar odasını solunum rahatsızlıklarına sahip olan kişiler bir uzmandan tavsiye almadan kullanmamalıdır demek mümkün. Kalp damar hastalıklarına veya tansiyon gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilerin buhar odalarını kullanması fazla önerilen bir durum değildir. Hamileler için buhar odaları uygun görülemeyebilir. Epilepsi hastaları için kullanılması önerilmez, antibiyotik kullanımı sırasında buhar odalarından kaçınmak gerekir, yemekten hemen sonra buhar odası kullanılması çeşitli problemlere yol açabileceğinden yemek üzerinden en az bir iki saat geçmiş olması buhar odası için uygun kullanım zamanı sağlayabilir. Bu yüzden öncelikle sağlığınızı göz önünde bulundurarak kullanmanız gerektiğini söylemek gerekir Bir uzman tavsiyesi almanızı önermek gerekli bir durum olarak görülebilir.

Buhar odası Ne İşe Yarar Buhar Odasının Faydaları Nelerdir?

Buhar odaları sayesinde vücudunuzdaki zararlı bakterilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz

Spor sonrası vücudunuz için yararlı olabilecek buhar odaları daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir, yağ yakımını destekleyebilir ve daha iyi bir vücut formu kazanmanız üzerinde etkili olabilir.

Buhar odası sayesinde stresten kurulabilirsiniz buhar odaları sayesinde vücutta endorfin salgılanabileceği belirtilmiştir.

Buhar odaları hem fiziksel hem de ruhsal olarak insanların sıklıkla yaşadığı gerilme hissinin azaltılması üzerinde etkili olabilir. Yani buhar odaları sayesinde daha sakin hissedebilirsiniz.

Akciğerler üzerinde olumlu etkiye sahip olduğu söylenilen buhar odalarının mukoza zarlarının açılmasın yardımcı olabileceği de söylenen bilgiler arasında bulunuyor

Buhar odaları kişinin aldığı oksijen miktarını arttırır ve dolaşımın daha hızlı bir şekilde işlev görmesini kolaylaştırır bu sayede metabolizma üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu söylemek de mümkün olabilir. Metabolizma hızlanmasına destek olabilecek bir etkinliktir.

Buhar Odaları Nasıl Kullanılır?

Buhar odaları son dönemde popülerliği artan alanlar olarak görülüyor buna bağlı olarak da buhar odalarının yanlış kullanımı buhar odaları için oldukça yaygın olan bir problem olarak görülüyor. Buhar odalarının doğru kullanılmaması insan sağlığı üzerinde pek çok olumsu etkiye neden olabiliyor buna bağlı olarak buhar odasının doğru kullanımının nasıl olduğu konusu buhar odası ile ilgi en çok araştırılan konular arasında olarak göze çapıyor diyebiliriz.

Buhar odalarının doğru kullanımından bahsetmek gerekirse:

Ortalama olarak buhar odaları içerisinde uzmanlarında önerdiği ortalama sıcaklık olarak 45 derece sıcaklık olduğunu söylemek mümkün olabilir bu sıcaklık değeri buhar odası kullanıcıları için ortalama olarak belirlenmiş uygun sıcaklık olarak söylenilebilir. Kalınması için uygun görülen 15 dakikalık süreye de buhar odası içerisinde uyum sağlanması gerektiğini önerebiliriz. Sağlığınız oldukça önemlidir bu neden ile buhar odası ile iliği tavsiyelere uymanız gerekebilir. Ayrıca buhar odası içeresinde yüksek bir oranda terlemeye bağlı olarak su kaybı yaşarsınız buhar odası deneyiminizden sonra mutlaka su içmeniz gerektiği de önerilir.

Stanfort oturma grubu ile buhar odasının keyfini çıkarın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR