ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Hamam Mermerleri

Türk hamamı malzemeleri kategorisinin olmazsa olmazı mermerler doğallığı yansıtmaya devam ediyor. Hamamlar içerisinde en çok kullanılan doğal taşlar arasında bulunan mermerlere ve mermer tercihi oldukça önemlidir diyebiliriz. Hamam için doğru mermer seçimi yapmak oldukça önemlidir hamam içerisinde uygun bir ısı dağlanmasına katkı sağlayan farklı mermer modelleri teknik ve inşa anlamında hamamlar içerisinde tercih edilirken estetik olarak güzel bir görüntü sağlıyor olması ile de tercih edilen detaylar arasında bulunuyor.

Ayrıca hamam aydınlatmaları ile hamam yeni bir hava geliyor. 

Hamam içerisinde kullanılan mermer detaylar farklı motiflerde ve tasarımlarda tercih edilirken mermerlerin tercihinde genel olarak gözeneksiz mermer seçeneklerinden tercih etmeniz önerilebilir merermer5ler üzerinde genel olarak Türk geleneklerine uyumlu olan modeller tercih edildiğini görebiliriz.

Farklı motiflerde tercih edilen mermer çeşitleri Türk hamamlarına uygun onlarla Türk geleneklerini ve Türk tarihine uygun olan Osmanlı motiflerinden oluşturulan mermerlerden tercih edilirken, Sauna kurulan mekâna uygun olarak daha sade modelde mermer çeşitleri modern veya şık mermer çeşitleri arasından da tercih edilebilmesi mümkün olan mermer modellerindendir diyebiliriz. Sade modellerden tercih ederken farklı renklerden zevkinize uygun olan modelleri tercih ederek özellikle ev içi banyo hamam modellerinize modern ve sade bir görünüşün yanı sıra farklı tarzlarda görünüşler de eklemeniz mümkün olabilir.

Farklı tercihler ile hamam içlerine farklı bir hava katılmasına yardımcı olan mermerler göbek taşında, yerlerde, duvarlarda sıklıkla tercih ediliyor, hamam kurnası mermerleri ile de büyük bir uyum sağlıyor diyebilmek mümkün. Hamam tasları ve hamam kurnaları ile ambiyansı tamamlayın.

Peki, Mermer Nedir?

Özellikle saunalar içerisinde tercih edilen ahşap görüntünün yerini Türk hamamlarında değişik motifli mermer modelleri alıyor. Mermer kullanılmasının en büyük nedeni hamam içlerindeki asıl amacın kişinin temizliğini sağlaması ve buna uygun malzemenin hamam içlerinde kullanılmadı gerektiği olarak belirtebiliriz. Oyuksuz ve tamamen düz mermerlerden tercih yapılarak hamam içindeki suyun gidere uyun bir biçimde ulaşması sağlandığını söyleyebiliriz.

Mermerden bahsedecek olursak ise:

Mermer doğal bir taş olma özelliği taşıyan bir malzemedir. Endüstriyel anlamda şekillendirilebilir kesilebilir parlatılabilir bir doğal taş seçeneği olduğu için tercih edilme oranının yüksek olduğumu söylemek mümkün olabilir. Granit mermer çeşitleri mermer için en çok kullanılan çeşitlerden biri olarak karşımıza çıkar dersek yanılmayız.

Göbek Taşı Nedir?

Hamama geleneği içerisinde olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söylemenin mümkün olduğu göbek taşı hamama giden turistler tarafından da halk tarafından da büyük ilgi gören genel olarak hamamın orasında yer alan mermer geniş yapıdır diyebiliriz.

Göbek taşları ısı bakımından yüksek bir ısı sağladıkları için kişiler4in rahatlaması üzerinde de etkili olan taşlardır. Hamam içerisinde keselenmek isteyen kişiler genellikle bu sıcak yapı üzerinde keselenmeyi tercih ederler.

Göbek Taşı Özelliği Nedir?

Hamamları ısıtmak için hamam içerisinde ayrılmış ve hamam bölümlerinden biri olduğu söylenilmesi mümkün olan külhan adı verilen bölümler bulunur. Külhan içerisinde sürekli olarak ateş yanar. Külhan içerisinde yanan ateş sayesinde hem hamamda banyo yapmak için kullanılan suyun ısıtması sağlanırken hem de ortam sıcaklığının sağlanması için de kullanılır. Göbek taşı ise hamamlar içerisinde bulunan en sıcak bölge olarak görülebilir. Geleneksel hamam modelleri haricinde modern ve yeni hamam inşası çeşitleri içerisinde külhan terine modern ısıtma teknikleri kullanılıyor olsa da göbek taşları hamam içerisinde bulunan ve Türk hamam kültürünü simgeleyen en önemli parçalardan biri olarak söylenilebilir ve elektrik ile ısıtılan ortamlar içerisinde dahi kullanılması mümkün olarak kabul edilebilir.

Göbek Taşı Neden Kullanılır?

Göbek taşının neden kullanıldığı sorusu hamama ilk defa gidenler arasında sıklıkla sorulan sorular arasında bulunur diyebiliriz. Göbek taşı hamam içerisinde en dikkat çeken yerdir demek mümkün olabilir. Göbek taşı kullanım amacı ise özellikle kas ağrıları tedavisine destek olabilecek olması sayesinde olabilir. Yoğun bir iş hayatı geçiren kişiler, gün içerisinde fazla hareket eden kişiler veya spor yapan kişiler sıklıkla kas ağrısı çekebilir. Sıcak tedavi uygun görüldüğü durumlarda hamamlarda bulanan göbek taşlarının sıcak mermer yapısı sayesinde tesviye destek olabilecek bir nitelik taşıdığını söylemek göbek taşı özellikler arasında bulanan özelliklerden biri olarak görülebilir.

Göbek taşı üzerinde uzanan kişi birkaç dakika içerisinde kendini ve kaslarını gevşemiş hissedebilir daha rahat hissetmesine katkı sağlanılabilir.

Hamam içerisinde verilen kese hizmetinin göbek taşları ürerinde gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz erkek hamamlarında keseleme işlemini tellaklar gerçekleştirirken kadın hamamlarında ise natır adı verilen kişiler bu işlemi gerçekleştirir. Keselenme ise cildin doğal ve parlak bir görünüm kazanması üzerinde oldukça etkilidir demek mümkün. Sıcak mermer yapısı sayesinde cilt üzerinde bulunan ölü derilerden kurtulma işlemi kolaylaşabilir, profesyonel bir keselenme biçimi ile de cildinizin yenilenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Hamam Mermeri Nasıl Seçilir?

Hamam mermeri seçimi hamamlar içerisinde bulunan en önemli tercihlerden biridir. Hamam mermerin tercih edilirken birinci sınıf kaliteli malzemelerden tercih edilmiş mermer tercihi yapmak hamam için uygun tercih olabilir. Hamamlar için tercih edilen birinci sınıf kaliteli malzemelerden üretilen mermer tercihleri için dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise kolay tasarlanabilir ve gözeneksiz bir yapıya sahip olan mermer çeşitlerinden tercih edilmesi gerektiğini söylemek mümkün olabilir. Su iletimi kolay olan mermer çeşitleri sayesinde hamam içerisinde hijyenik ve temizlenmesi kolay olan taban tercihi yapmanız mümkün olabilir. Pek çok kişinin kullandığı genel olarak halka açık olacak şekillerde tasarlanan mermer çeşitlerinin temizliği ve sürekli temiz olması hamamlar içerisinde oldukça büyük bir önem taşıyor diyebiliriz.

Mermer tercihi yaparken en önemli durumlardan biri ise Türk kültürünü yansıtacak şekillerde tercih edilen modellerin fazla göz yormayacak estetik tasarımlı motiflere sahip olmasıdır. Hamamlar içerisinde kişi uzun vakitler geçirebilir ve yorgunluğundan kurtulmak isteyebilir. Rahat bir deneyim sağlamak için ise göz yormayacak desenli mermer çeşitleri içerisinden ve göz yormayacak hamam ışıklandırma modellerinden tercih etmek önemli olan hususlar arasında yer alıyor diyebilmek mümkün.

Hamam Mermeri Fiyatları Nelerdir?

Hamamlar içerisinde tercih edilen ve özel olarak hamamlara uygun biçimlerde tasarlanan mermer modelleri ve farklı çeşitleri ile en cazip mermer fiyatını havuzsepeti.com.tr adresi üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Farklı mermer modelleri, geleneksel motifli mermer modelleri, özel tasarımlı mermer modellerinden istediğiniz çeşidi sitemiz üzerinden güven ile tercih edebilirisiniz. En cazip fiyatlı ve birinci sınıf kalitede üretilen mermer taşlar sayesinde ister ev tipi banyo hamamlarınızı isterseniz ise ticari hamamlarınızı hem estetik hem de kalite olarak harika tasarımda mermerler ile süslerken %100 güvenli alışverişin tadını çıkartabilir, çeşitli indirim ve ödeme fırsatlarından faydalanabilirsiniz. En çok tercih edilen modelleri sitemiz üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde aynı zamanda sizin için ücretsiz iptal ve değişim imkânları ve kredi kartına taksit imkânları da sunuyoruz.