ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Hamam Aydınlatmaları

Türk hamamı malzemeleri arasında hamam aydınlatmaları da yer alır. Hamamların uygun bir şekilde ışıklandırılmasını sağlanması, kişilerin gözlerini yormaması ve mekân içlerinin daha iyi görünmedi için kullanılan aydınlatma tipleri olduğunu söyleyebileceğimiz hamam aydınlatmaları farklı tasarımlar ile karşımıza çıkabilir. Kişinin zevkine uygun olarak farklı sistemler ile tasarım haline getirilebilir veya hamam içlerinde aydınlatmalar için farklı renkler kullanılması mümkün olabilir. Mimariye uygun olarak şık aydınlatma modelleri modern aydınlatma modelleri veya geleneksel hamam aydınlatmaları tercih edilebilir ve ortama farklı bir hava katmanızda yardımcı olurken ticari olarak kullanılan hamamlar içerisinde müşterilerin hamamda geçirdiği vakti daha keyifli bir hale getirmekte yardımcı olabilir.

Hamam tasarlamasında hamam içerisinde kullanılan yapı malzemelerinden hamam içerisinde kullanılan ahşap modelleri ve mimariye kadar özenle düşünülerek hazırlanılır ortam içerisinde hem estetik görüntüyü güçlendirecek hem de ekonomik olan hamam aydınlatması seçenekleri arasından tercih edebilirsiniz.

Doğru Hamam Aydınlatması

Hamam içlerinde kullanılan malzemeler, hamam kapıları, osmanlı muslukları, hamam kurnaları önemsendiği kadar aslında çok önemli olan bir detay gibi görünse de aydınlatma çeşitlerinin hamam içlerindeki en önemli unsurlardan biri olarak görülebileceğini söylemek mümkün olabilir.

 ‘’Hamamlarda tercih edilen aydınlatma modellerinde nelere dikkat etmek gerekir? ‘’

Hamamın tercih edilen modellerde hamamlara uygun olarak değişik sıcaklıklara dayanıklı olan modellerin tercihi uygun olabilir. Dayanıklı hamam lambası modelleri tercih edilmesinin nedeni değişik sıcaklıklar durumunda veya yüksek buhara maruz kalındığında yüksek olabilecek lamba patlaması ihtimali saunalar, banyolar, hamamlar gibi alanlar içerisinde tercih edilirken özen gösterilmeli ve bu mekânlara uygun tercihler yapılmalıdır. Yüksek dayanıklılık sağlayan modeller sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz ve bu da tasarruf etmenize katkı sağlar

Hamam lambası tercih ederken aynı zamanda tasarruflu hamam ışıklandırması modellerinden tercih ederek hem farlı ve istediğiniz modeli tercih ederken hem de elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz demek mümkün.

Hamam Aydınlatma Çeşitleri

 Hamam aydınlatma armatürleri tercih ederken farklı modeller içerisinden gerek estetik olarak gerek ışık rengi olarak gerek ise cazip fiyatlı olarak bir tercih yaparken aynı zamanda tasarruflu aydınlatma modellerinden, geleneksel aydınlatma modellerinden, şık aydınlatmalardan hamam içerisinde uygun olanları tercih etmeniz sizin için en uygun tercih olabilir.

İyi bir aydınlatma tercihi yapmanız için işse doğru aydınlatma modelini bulabilmemiz için hamamlarda kullanılabilecek farklı aydınlatmalar hangileridir?             

Hamam Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir?

‘’Hamam içinde hangi aydınlatma tercihi yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir?’’

 Tasarruflu aydınlatma modelleri nelerdir? Soruları en çok sorulan sorular arasında yer alıyor demek mümkün.

Aydınlatma modeli tercih ederken dikkat edilmesi gereken teknik özellikler:

İyi bir ışık yayması gerektiği söylenilebilir.

Neme dayanıklı olan modellerden oluşturulan bir ışıklandırma tercihi hamamlar için uygun olabilir.

Isıya dayanıklı olan aydınlatma çeşitleri say6esinde hamam içerisin de uzun bir kullanım sağlamanız mümkün olabilir.

Sıcaklık değişimlerine dayanıklı olan modeller arasından tercih edilmeli.

Hamam aydınlatma modelleri yüksek dayanıklılığa sahip banyo, sauna, hamam gibi alanlar için özellikle tasarımı yapılmış fiyat ve performans olarak uyumlu olan ürünler içerisinden tercih edilmesi önerilebilir.

Hamam yapısına ve hamam ortamına uygun olarak bu ışıklandırma tercihleri hem güvenlik hem de estetik olarak farklı şekillerde süslenebilir uygun ahşap abajurlar lambalar için tasarlanabilir veya lambalar ızgara ve benzeri tasarımlar ile korumaya alınabilir. Işıklandırmalar için kullanılan ızgara ve değişik süsleme tasarımları hem ışıklandırmanın daha iyi bir şekilde görünmesine yardımcı olurken hem de iyi bir güvenlik unsuru olarak kullanılabilir. Ne kadar dayanıklı olursa olsun ışıklandırmalarda fazla yüksek ısı veya yazla yüksek ısı değişim oranı mekân içerisinde yaşandığı takdirde lambalarda patlama meydana gelebilir buna bağlı olarak ışıklandırmalar içerisinde bulunan cam detaylar o an hamam içerisinde bulunan kişiye zarar verebilir veya yaralanmasına neden olabilir diyebilmek mümkün. Tasarımda kullanacağınız ahşap malzemeler sayesinde cam parçaların dağılmasını önleyebilirsiniz. Hamam içerisinde koruma ve daha iyi bir estetik görünüm üçün tercih edilebilen hamam ışıklandırmaları kaplama modelleri, en çok ahşap yapılar içerisinden tercih edilir geleneksel tarzlarda oldukça şık tercihler olan bu modeller sayesinde hem güvenliği sağlar hem de daha iyi bir mekân tasarımı yakalarsınız diyebiliriz.

Hamamlar için uygun ışıklandıra çeşitleri olarak akkor lambalar, LED ışıklandırma çeşitleri, fiber optik aydınlatma sistemleri tercih edilebilir.

Hamamlar içerisinde bu ışıklandırma seçeneklerini konumlarken hamamın mimarı görüntüsünü vurgulayacak şekillerde farklı yerlere konumlandırabilirsiniz bu sayede hamam çok daha ilgi çekici bir hale gelebilir. Aynı zamanda ticari hamamlar içerisinde de ev tipi modern banyo tarzında hamamlar içerisinde de göz yormayacak ve kişiye pozitif enerji sağlayacak, kişiyi dinlkendirece4k tasarımlar arasından tercih etmek iyi bir seçenek olabilir. Bu sayede hamam içerisinde daha kaliteli bir vakit geçilebilir kendinizi daha sakin hissetmeniz mümkün olabilir.

Akkor hamam ışıklandırması: 60 W’tan fazla olmayan lamba seçenekleri tercih edilebilir akkor lamba tercih ederken güvenliğin tam olarak sağlandığından emin olmak ve camın nem oranından etkilenmemesini sağlamak adına kaplama tercihi yapabilirsiniz.

Hamam için LED Işıklandırma

Hamam içlerinde en çok tercih edilen ışıklandırma se4çenekleri arasında değişik tasarımları ile LED ışıklandırmalar bulunduğunu söylemek mümkün olabilir.

LED ışıklandırmalar hamam içerisinde özel olarak konumlandırılarak farklı yerlere vurgu yapabilir. Far5klı renkler kullanılarak hamam içerisinde farklı ve ister şık ister daha sade bir ışıklandırma sağlamanız mümkün olabilir. LED lambalar aynı zamanda ekonomik bir tercih olarak da sağlayabilirsiniz. LED lambalar kurulum olarak maliyet5i yüksek olan tercihler arasında bulunur fakat ayarlanabilir bir sisteme sahip olduğu için bu lamba modelleri uzun kullanım süre içerisinde tasarruf sağlamanıza da yardımcı olabilecek olan modeller arasındadır diyebilmek mümkün.

LED ışıklandırma modellerinin en dikkat çeken çeşitleri arasında özel ve ayarlanabilir kontrol paneli bulunan çeşitlerdir diyerek yanılmayız bu modeller sayesinde ister ışık parlaklığını değiştirebilir. isterseniz ise farklı tasarımlarda ışıklandırmaları da hamam içerisinde sağlayabilirsiniz. En çok tercih edilen aydınlatma türlerinden biri ise gökyüzü veya ay yıldız içeren farklı görseller sağlayan aynı zamanda kişinin daha keyifli bir vakit geçirmesine katkı sağlayabilecek olan modellerdir demek mümkün olabilir.

Hamam İçin Fiber Optik Aydınlatma

Fiber optik ışıklandırma sistemleri hem havuzlarda hem sauna içlerinde hem de hamamlarda en çok kullanılan t6ercihler arasında bulunuyor fiber optik aydınlatma sistemleri yüksek ısıya karşı oldukça dayanıklı olan sistemledir 200 derece kadar olan yüksek ısıya dayanabilecek bir teknoloji ile bu aydınlatmalar tasarlanmışlardır diyebiliriz. Bu sayede uzun süreli bir kullanım sağlarlar, Fiber optik aydınlatmaların hamam içerisine yerleştirip ve kurulumu oldukça kolaydır demek mümkün bu neden ile güvenli ve uzun kullanım sağlayan tercihler olarak tercih edilirken kullanım kolaylığında sağladığını söylemek mümkün olabilir.

Hamam Aydınlatma Fiyatları

Hamam aydınlatma fiyatları, farklı tasarımlı hamam aydınlatmaları, modern ışıklandırma çeşitleri, geleneksel hamam ışıklandır çeşitleri, farklı renklerde aydınlatma seçenekleri ile en cazip fiyatlar ile havuzsepeti.com.tr adres üzerinden satın alınabilir. Uzun süreli bir kullanım sağlarken sitemiz içerisinde bulunan farklı fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.