Sauna Lambrileri

Saunalar içerisinde hem kişinin kaliteli bir zaman geçirmesi için gerekli olan tüm ekipmanlar yer alır ve tasarımında özen gösterilir. Sauna içerisinde bulunan aksesuarlar kapılar ve diğer ekipmanlarının tam olasının yanı sıra saunanın hangi materyal kullanılarak tasarlandığı da büyük bir önem arz ediyor diyebiliriz. Sauna içerisinde oturmak veya uzanmak için tasarlanan kısımlardan sauna duvarlarına kadar özel olarak düşünülmüş neme ve sıcaklığa dayanıklı malzemeler kullanıldığını söylemek pek de yanlış olmaz. İç malzeme seçimi sauna yapımı için büyük bir önem taşıyor. Doğru malzeme seçimi ile hem maddi olarak tasarruf sağlar hem de saunayı kullanan kişilerin sağlıklı bir zaman geçirmesine katkı sağlayabilirsiniz. Sauna malzemeleri ile keyifli vakit geçirin.

Yanlış malzemeler yeterince ısı ve neme dayanıklı olarak üretilmemiş kaliteli olmayan malzemelerdir diyebiliriz. Yanlış malzeme seçiminden kaçınmak gerekir bu malzemeler ısı ve nem oranı yüzünden kısa süre içerisinde deforme olabilecek malzemelerdir ve değiştirilmesi gerekir uzun süre kullanım sağlayabilecek kaliteli malzemeler sayesinde hem tasarruf sağlar hem de doğru ısı ve nem kontrolünü sağlayarak sauna içerisinde de tasarruf sağlarsınız. Rutubet oluşturmayan ve rutubet tutmayan yapılar sauna içerisindeki havanın daha kaliteli olmasını sağlar. Rutubet ise akciğerler için oldukça tehlikelidir demek mümkün. Yani kalitesiz malzemeler kullanarak aslında sağlığınıza katkı sağlayan ve çok keyifli olarak geçirebileceğiniz sauna vaktiniz içerisinde vücudunuza istemeden de olsa zarar vermeniz mümkün olabilir.

Bu yüzden sauna için en çok araştırılan hem ekonomik hem de en kaliteli ve doğru tercih yapılması gerektiğini söyleyebileceğimiz ekipmanlardan biri sauna lambrileri olabilir. Doğru tercihler sayesinde sauna dekorasyonunun güzel görünmesini sağlarken aynı zamanda yüksek bir tasarrufta sağlarsınız doğru ekipmanlar ile donatılmış sauna odalarının ısınma süreleri daha kısa bir zaman içerisinde gerçekleşir ve iç mekân sıcaklığının sabit kalması üzerinde de büyük bir etki taşır diyerek yanılmayız.

Doğru sauna lambri tercihinden bahsetmeden önce lambrin tam olarak mekân içi kullanımından ve ne işe yaradığından bahsetmek sauna lambri için doğru tercih yapılması üzerinde yardımcı olabilir.

Lambri Nedir?
Lambri sözlük anlamı ile ahşap, plastik metal veya taş ile hazırlanan iç mekanlarda kullanılan kaplamalara verilen isim olarak biliniyor. Sauna aksesuarları ile birlikte kullanıldığında ortamı değiştiriyor. 

Saunalar için en çok tercih edilen lambri çeşidi ise ahşap lambriler demek mümkün olabilir. Kaliteli ağaçlardan oluşturulmuş lambri sayesinde hem estetik hem de kaliteli bir tasarımı saunanız için sağlamanız mümkün olabilir. Ahşap lambriler sadece saunalar içerisinde değil başka alan kaplamaları için de estetik olarak tercih edilen malzemelerden biri olarak görülebilir.

Ofis içerisinde ve evlerde de sık sık tercih edilen ahşap lambri modelleri sayesinde bulunulan ortam içerisinde modern bir görünüş elde etmenin kaçınılmaz olduğu söylenilebilir. Aynı zamanda zevkinize uyumlu olarak koyu ahşap lambrilerden veya açık renk ahşap lambriler içerisinden istediğinizi tercih ederken ortam içerisinde rahatlıkla temiz bir görüntü de elde edeceğinizi rahatlıkla söylemek mümkün olabilir.

Sauna içerisinde de ahşap lambriler en çok tercih edilen modeller olarak öne çıkıyor demek mümkün. Sauna içerisinde kaliteli malzeme seçimi ise en önemli durumlar arasında yer alıyor.

Sauna Lambri Modelleri

Sauna lambrileri için en çok araştırılan konular arasında hangi ağaçtan yapılmış lambri kullanılmalı sorusu bulunuyor. Doğru bir tercih hem iyi bir dekorasyona yardımcı olabilirken hem de tam bir performansa sahip olan sauna deneyiminden faydalanmanızı sağlayabiliyor.

Sauna içerisindeki sıcaklık değeri 110 derece olan bir ısıya kadar ulaşabiliyor bu ısıya dayanıklı olan bir ağaç çeşidi tercih etmek gerekiyor ev veya ofis içerinde tercih edilen ağaç çeşitleri saunalar için uygun bir tercih olamayabiliyor.

Sauna için Hangi Ağaç Tercih Edilmeli?

Sauna içerisinde tercih edilmesi ağaçlar nem tutmayan özelliklerde olan ağaçlar olmalı. Az reçine üreten ağaç çeşitleri bu saunalar için uygun olan tercihler olabilir.

En çok hangi ağaçlar sauna yapımında kullanılır derseniz ise bu ağaçlar: Budaksız Akdeniz çamı, Abachi, Fin Çamı olarak söylenilebilecek olan ağaçlardır.

Bu ağaçların tercih edilmesi üzerinde etkili olabileceğini söyleyebileceğimiz durumlar ise: Fiyat performans olarak iyi bir oran sağlaması, ekonomik tercihler olması, işlenmesinin zor olmaması ve kolay temizlenebilir ağaç çeşitleri olması uzun süre kullanılabilir ağaç çeşitleri olması, su tutmayan ağaçları olması olabilir.

Sauna iç dekoru ve kaplaması için tercih edilen bu ağaçların en önemli özelliklerinden biri ise ısı tutmaması olabilir yani bu ağaç çeşitleri ısıyı emmeyerek oda ısınının daha iyi bir düzeyde olmasına yardımcı olurken aynı zamanda sauna iç kaplamaların vücut ile teması gerçekleşen kısımların yanmamasını sağlıyor. İç yapımında kullanılan kaplama tavanlar duvarlar ve oturma alanları ayrıca zemin üzerinde de kullanıldığı için kullanılan malzemenin ısı tutmaması önemli bir özellik olarak görülüyor.

Sauna Ahşap Malzemeleri

Sauna ahşap malzemeleri için kullanılması önerilmeyen malzemeler de bulunuyor bunlar içerisinde tercih edilmemesi gereken ahşap modellerine örnek verecek olursak sedir diyebiliriz.

''Sedir ahşap neden saunada kullanılmamalı?'' Sedir ağacı yüksek reçineli bir yapıya sahip olduğu için kullanılmaması önerilen ahşaplardan biri olarak görülüyor bu ağaç modeli insan sağlığına zarar verebiliyor aynı zamanda sedir ağacı yüksek oranda bir gaz miktarına sahip olduğu için insan sağlığına zarar verebiliyor. Hem cilt hem de ciğerler üzerinde kötü bir etkiye neden olabiliyor.

Sauna Ahşap Malzeme Özellikleri

Abachi lambri: Krem beyaz veya açık saman sarısı renklerinde olarak tercih edilebilir. Daha çok oturma gruplarında tercih edilen bir ahşap türüdür, doku özelliği olarak yumuşak bir dokuya ve kolay izlenilebilir özelliği ile saunalar içerisinde en çok tercih edilen ahşap çeşitlerindendir. Oturma grupları için en uygun olan model olarak görülür.

Akdeniz Çamı lambri: Sauna imalatı için en çok tercih edilen çeşitlerden biri olarak bilinen bu ağaç darbelere arşı dayanıklı olması ve kolay işlenebilir bir yapıya sahip olması sayesinde sauna içlerinde tercih edilen modellerden görülür. Düz veya oluklu bir yapıda olabilir. Maliyeti düşüktür ve kolay temin edilebilir bir ahşap modeli olarak göze çarpar. Çoğu kişi tarafından üretimde tercih edilir.

Fin Çamı: Bu ağaçlar soğuk bölgeler içerisinde yetiştirilmesi sağlanan oldukça güçlü ve dayanıklı ağaç türleri arasında yer alır. Budaksız ve düşük reçine oranına sahip olması özelliği sayesinde bu ağaç türü de sauna içlerinde tercih edilen ahşaplardır sade bir görüntüsü vardır sauna ortamı içerisinde kibar ve modern bir görüntü sağlamanıza yardımcı olabilir.

Sauna Lambri Fiyatları

Sauna lambri fiyatları sauna içerisinde kullanılacak malzemeye malzemenin hangi kalitede olarak tasarlandığına sauna boyutuna ve ne kadar malzeme kullanılması gerektiğine uygun olarak değişiklik gösterebilir. Saunanız için uygun bir lambri çeşidi arıyorsanız havuzsepeti.com.tr adresi üzerinden hem zevkinize uyum sağlarken hem de kaliteyi deneyimlemenize yardımcı olacak ister sade ister şık ister modern görünüşlerde pek çok farkı lambri çeşidinden istediğinize sahip olabilirsiniz. Çeşitli indirim imkanları ve bedava kargo fırsatlarını sizlere havuzsepeti.com.tr adresi sayesinde sunuyoruz.

Sauna aydınlatması, sauna kapıları, sauna sobaları sauna güç kontrol panosu ve daha nice sauna ürünleri sizlerle.